Rīga, Gunāra Astras iela 8
Pr-Pt 9:00 - 18:00

Jūsu pirkumu grozs ir tukšs!

Apgaismojums uz Saules Baterijām

Skatīt vienlaicīgi:
Kārtošanas secība:
Precizēt sarakstu

Gaismekļi ar saules baterijām


Ar saules enerģiju darbināmie gaismekļi, iespējams, ir visekonomiskākais veids, kā organizēt apgaismojumu jūsu pagalmā, terasē vai dārzā. Vienkārša un ērta lietošana. Apgaismojumam ar saules enerģiju, tāpat kā jebkurai citai iekārtai, ir savas priekšrocības un trūkumi. Lai izdarītu pareizo izvēli, jums rūpīgi jāizpēta un jāizvērtē abi. 


Ieguvumi

  • Autonomija: ar saules enerģiju darbināmus gaismekļus nav nepieciešama elektrība, regulāri jāmaina baterijas vai jāuzlādē baterijas tradicionālā veidā. Gaismekļi paši sevi nodrošina ar enerģiju normālai darbībai, saņemot to no saules stariem.
  • LED solārās lampas ir kompaktas un viegli pārvietojamas: gandrīz visi šāda veida gaismekļi ir viegli un kompakti pēc izmēra, tāpēc tos var jebkurā laikā noņemt un pārvietot uz citu vietu, vai vienkārši nolikt glabāties.
  • Ekonomija: tā kā galvenais šo gaismekļu enerģijas avots ir saule, apgaismojuma izmaksas elektroenerģijai būs nulle. 
  • Pat palīgmateriāli praktiski nav jāmaina: LED lampas, ar kurām ierīces ir aprīkotas, kalpo 5-20 tūkstošus stundu vai ilgāk. Vienīgais, jāseko līdzi baterijai, kuru var viegli nomainīt, ja tas ir nepieciešams.
  • Vienkārša uzstādīšana: gaismekļus ar saules baterijām ir ļoti vienkārši uzstādīt, un vajadzības gadījumā tos arī viegli demontēt. Instalēšanai nav nepieciešams iesaistīt speciālistus, visus darbus ir iespējams veikt pašam sekojot līdzi instrukcijai. 
  • Drošība: ierīces nav pieslēgtas pie strāvas un tām nav nepieciešami vadi. To darbības laikā elektrotraumu iespējamība tiek samazināta līdz nullei.
  • Videi draudzīgs: izmantojot saules enerģiju, vidē netiek izdalītas kaitīgas vielas. Gaismekļu darbībai nav nepieciešami neatjaunojamie dabas resursi (gāze, nafta, ogles utt.).


Trūkumi

  • Atkarība no laika apstākļiem un citiem faktoriem: mūsu valsts vidējais dienasgaismas laiks ir diezgan īss un mākoņains laiks ir ļoti bieža parādība. Šo iemeslu dēļ saules paneļiem nav iespējams līdz galam uzlādēties, lai darbotos visu nakti.
  • Apgaismojuma nestabilitāte: Lampu spilgtums no ieslēgšanas brīža līdz darba beigām pakāpeniski samazinās, kad akumulators tiek izlādēts. Citiem vārdiem sakot, naktī lampa degs daudz vājāk nekā vakarā (ieslēgšanas brīdī).
  • Ierobežots darbības laiks: solārās lampas darbības laiks ir atkarīgs no akumulatora jaudas un uzlādes, darbības laikā jauda pakāpeniski samazinās.


Zviedru ražotājs StarTrading pastāvīgi strādā, lai novērstu iespējamos solārās lampas trūkumus un uzlabotu to efektivitāti. Ierīces ir aprīkotas ar vairākam baterijām, izturīgs korpus no materiāliem, kurus neietekmē temperatūras izmaiņas, mitrums un citi faktori.


Kā izvēlēties apgaismojumu uz saules baterijām

Pēc konstrukcijas veida. Zemē iedurami dārza gaismekļi ar saules bateriju - viņiem ir kājiņa, kas vienkārši iespiežas zemē. Šie modeļi ir lieliski piemēroti dārza celiņu un puķu dobju apgaismošanai un dekorēšanai.

Pie sienas stiprināmas led solārās lampas - tās ir piestiprinātas pie māju fasādēm, verandām, piebūvēm un citām vertikālām virsmām. Šos gaismekļus var izmantot, piemēram, mājas lieveņa un ārdurvju apgaismojumam.

Iebūvējamas solārās darza lampas - tiek uzstādītas uz vertikālas vai horizontālas virsmas: celiņa pārsegs, lapenes griesti, kāpņu pakāpieni utt. Šie modeļi ir funkcionāli un dekoratīvi. 


Lai solārās lampas, ko darbina saule, darbotos pareizi, jums rūpīgi jāizvēlas tā uzstādīšanai vieta. Ēna var ietekmēt akumulatora uzlādes ātrumu un stāvokli. Un, ja akumulators nav pilnībā uzlādēts, gaismeklis nenodrošinās nepieciešamo zonas apgaismojumu.


Pēc gaismas plūsmas

Šis parametrs nosaka apgaismojuma intensitāti (spilgtumu). Gaismas diodes spilgtumu mēra lūmenos (lm). LED lampa ar 400 lūmenu gaismas plūsmu spīd tikpat spoži kā 40W kvēlspuldze.


Pēc materiāla

Gaismekļu korpususi ir izgatavoti no dažādiem materiāliem: nerūsējošā tērauda, augstas stiprības plastmasas, kā arī koka un dažādiem metāla sakausējumiem. Izvēloties solāro apgaismojumu materiālu jākoncentrējas arī uz apkārtējo vidi, kā tas iederēsies kopējā ainavā. 


Pēc aizsardzības klases IP

Solārās gaismekļi, kas paredzēti izmantošanai ārpus telpām, jāpielāgo ārējo faktoru (augsta mitruma, galējās temperatūras, putekļu, netīrumu utt.) negatīvajai ietekmei. Par nosacījumiem, kādos var izmantot konkrētu ierīci, var spriest pēc IP indeksa, kas piešķirts visu veidu apgaismes iekārtām.


Āra apgaismojums

IP - gaismekļa putekļu un mitruma aizsardzības klase. Indeksa skaitliskā vērtība norāda pieļaujamos darbības apstākļus. Āra lampām minimālā aizsardzības klase ir IP44. Jūs varat uzzināt konkrētas lampas IP no minētas specifikācijas.


Akumulatora jauda

Jo lielāka ir saules baterijas ietilpība, jo ilgāk lampa darbosies tumsā. Baterijas jaudu mēra mAh, jo lielāks mAh daudzums, jo ilgāk darbosies ierīce. Baterijas var mainīt uz jaudīgākām. 


Lampas ar sensoriem

Lietotāju ērtībai ir pieejamas lampas kas aprīkotas ar gaismas un kustības sensoriem. Šādas ierīces ieslēdzas līdz ar tumsas iestāšanos un izslēdzas, kad ārā kļūst pietiekami daudz gaismas. Viņas var strādāt arī tikai nepieciešamības gadījumā, iedegoties, kad kustīgais objekts nonāk viņu "redzes laukā", un pēc kāda izslēdzoties. 

Ar saules enerģiju darbināmi gaismekļi ir pilnīga un funkcionāla iespēja dārza teritorijas apgaismojuma organizēšanai. Protams, šīs ierīces nav bez trūkumiem, taču ar kompetentu pieeju izvēlei un izvietošanai tās var kļūt par funkcionālu apgaismojumu Jūsu teritorijā.