Rīga, Gunāra Astras iela 8
Pr-Pt 9:00 - 18:00

Jūsu pirkumu grozs ir tukšs!

LED Spuldzes, Lampas un Aksesuāri

Skatīt vienlaicīgi:
Kārtošanas secība:
Precizēt sarakstu

Kad pirms vairākiem gadiem sākās tradicionālo kvēlspuldžu nomaiņa ar LED spuldzēm, mums tikai stāstīja par to priekšrocībām, bet mums netika mācīts izprast izvēles smalkumus. LED spuldžu dizains atbilst vispārējiem principiem, taču dažādu ražotāju "pildījums" var ievērojami atšķirties.

Izvēloties LED spuldzes, ir svarīgi, lai tās kalpotu pēc iespējas ilgāk un neizdegtu, neeksplodētu un nesāktu mirgot. Jums ir jāsaprot, kāda jauda un apgaismojuma rādiuss ir piemērots, lai telpā nebūtu tumšs vai, gluži pretēji, lai lampas nespīdētu pārāk spoži un neapžilbinātu. Ja jūs interesē, kā izvēlēties piemērotu LED spuldzi savam mājoklim, ir svarīgi izvēlēties komfortablu krāsu temperatūru, kas nebūs kaitinoša darba un atpūtas laikā.

Kādas mēdz būt spuldzes: 

 1. Kukurūzas formas LED spuldze. Spuldze izskatās pēc kukurūzas, tās formas un izskata dēļ, spuldze ir noklāta ar mazām LED diodēm, kas izskatās pēc kukurūzas graudiņiem;
 2. LED spuldzes, kuru diodes ir paslēptas , visbiežāk šīs spuldzes ražo ar matētu stiklu vai arī spuldzes augša ir matēta;
 3. Mūsdienīgas filamed spuldzes, tās ir līdzīgas klasiskajām kvēlspuldzēm un ir vispopulārākās. Tām ir stikla ārpuse un LED kvēldiegs iekšpusē. 

Cokols

LED spuldzes atšķiras pēc cokola izmēra. Visizplatītākie cokolu izmēri ir E27 un E14 (piemēroti lielākajai daļai lustru, stāvlampu, galda lampu, nakts lampu). Tomēr ir pieejami arī GU4, GU5.3, G9, GU10 – kas ir piemēroti spotlampām un citiem gaismekļiem. Pirms LED spuldzes iegādes noteikti noskaidrojiet kāds izmērs tieši ir nepieciešams konkrētajai lampai. 

Spriegums

Izšķir LED spuldzes, kas paredzētas 220-240 voltu spriegumam un 12 voltu spriegumam.

Tiešai pieslēgšanai pie vietējās elektrotīkla (piemēram, ja esat nolēmis griestos iebūvētās halogēna lampas nomainīt pret LED lampām) ir nepieciešams transformators, kas samazina 220 V spriegumu līdz 12 V un stabilizē strāvas padevi. Lampu minimālajai kopējai jaudai jāsakrīt ar transformatora minimālo slodzi.

Cik ilgi kalpo LED spuldze 

LED spuldžu vidējais kalpošanas laiks parasti ir norādīts uz iepakojuma. Tas var būt līdz pat 50 000 stundām. Tomēr tas nenozīmē, ka LED spuldze kalpos līdz tam laikam. Tas ir vidējais rādītājs, un spuldze var izdegt ātrāk, ja tā tiek lietota nepārtraukti, neizslēdzot, vai arī tā var izdegt pastāvīgu strāvas svārstību dēļ.

Daudz svarīgāk ir pievērst uzmanību garantijas termiņam, kas parasti ir 2-3 gadi. Tas nozīmē, ka, ja lampa pārstāj darboties, to var nomainīt garantijas laikā. Tāpēc ir ļoti nevēlams iegādāties lampas ar mazu garantijas laiku vai bez garantijas laika.

Visu veidu spuldžu vājā vieta ir draiveris, ierīce pamatnē. Ja ražotājs ir uzstādījis lētu, nekvalitatīvu draiveri bez pārsprieguma aizsardzības, lampa ātri izdegs, neatkarīgi no tā, cik ilgs ir norādīts uz iepakojuma. Šādas spuldzes patērē daudz enerģijas, lai uzkarsētu, gandrīz tāpat kā kvēlspuldzes. Labu draiveri neietekmē bieža pārslēgšana (ieslēgšana/izslēgšana).

Kā izvēlēties LED spuldzi pēc tās jaudas

LED spuldzes jauda atbilst noteiktajai vecā tipa kvēlspuldzes jaudai. Varat atsaukties arī uz tādu īpašību kā gaismas plūsma. Tas ir spuldzes spilgtums, gaismas daudzums, ko tā nodrošina, izteikts lūmenos.

 • Kvēlspuldzes jauda W

  LED spuldzes jauda W

  Gaismas daudzums lm

  25

  3

  250

  40

  5

  400

  60

  8

  650

  100

  14

  1300

  150

  22

  2100

  Kā izvēlēties LED spuldzi mājām pēc tās gaismas temperatūras

Pastāv siltas, vēsas un aukstas krāsu temperatūras. Varat izvēlēties lampu atbilstoši savām vēlmēm. Dažiem cilvēkiem nepatīk auksta, skarba gaisma, taču tā labāk ietekmē veiktspēju. Šis gaismas veids ir vairāk piemērots biroja apgaismojumam. Dzīvojamās telpās, guļamistabās un bērnu istabās siltā gaisma ir ērtāka. Krāsu temperatūra ir norādīta Kelvinos:

 • Silti baltā gaisma (zem 3500K);
 • Neitrāli balta vai dienas gaisma (3500-5300K);
 • Auksti balta gaisma (virs 5300K)

Kādas papildu funkcijas var būt LED spuldzēm:

 • Daudzām lampām ir stabilizēti draiveri, kas ir īpaši noderīgi, ja elektrotīkla spriegums ievērojami svārstās. Lampu spilgtums nemainās.
 • Dažām lampām ir iebūvēta uzlādējama baterija autonomai darbībai.
 • Ir īpašas dimmējamas LED spuldzes, kas ir saderīgas ar dimmeriem.
 • LED spuldzes var spīdēt dažādās krāsās, pateicoties RGB (sarkanās, zaļās, zilās) gaismas diodes izmantošanai.
 • Ir lampas, kuras var vadīt ar tālvadības pulti vai Wi-Fi.


Ja rodas jautājumu, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@startrading.lv